Převzaté články

https://blisty.cz/art/93641-nekupujte-zadne-vanocni-darky-patologicka-spotreba-je-tak-znormalizovana-ze-si-ji-uz-ani-nevsimneme.html?fbclid=IwAR1AFFgZQOxcyAl0L1ArqfaYVgTM4OcqAr7bebhpleiPNhb-GLDPy53qxK0

Nekupujte žádné vánoční dárky! Patologická spotřeba je tak znormalizována, že si jí už ani nevšimneme

Není nic, co potřebují, nic, co už stejně nevlastní, nic, co ani nechtějí. A tak jim koupíte mávající královnu na sluneční pohon, štětec na vytírání pupíku, stříbrný držák na zmrzlinu, "legrační" nafukovací chodítko pro důchodce, Terryho klející želvu (směsici umělých hmot a elektroniky) a mapu světa na zeď, která se dá seškrabávat, píše George Monbiot.

První den Vánoc se tyto dárky zdají zábavné, druhé den už hloupé, třetí den trapné. V dvanáctý den Vánoc skončí v odpadkovém koši. Kvůli třiceti vteřinám pochybné zábavy, anebo kvůli hedonistickému stimulu, který netrvá déle než náraz nikotinu, objednáváme si použití hmot, jejichž dopad ovlivní v budoucnosti celé generace.

Při výzkumu prováděném pro svůj film The Story of Stuff, Historie věcí, zjistila Annie Leonardová, že z hmot, které plynou naší konzumní ekonomikou, zůstává v užívání půl roku po koupi z nich jen jedno procento! I zboží, o němž jsme očekávali, že nám bude sloužit déle, je brzo odsouzeno k zničení buď v důsledku záměrně plánovaného rozpadu (rychle se rozbije), anebo v důsledku jeho vnímaného zastaráni (už se nám to nezdá módní).

Avšak mnoho výrobků, které kupujeme, zejména na Vánoce, nemůže zastarat. Zastarání znamená ztrátu užitečnosti, jenže tyto předměty nikdy žádnou užitečnost neměly. Jejich účelem je vyvolat díky, pak možná úsměv, a pak jsou vyhozeny.

Vzácné hmoty, složitá elektronika, energie potřebná na jejich výrobu a dopravu, to všechno se používá a kombinuje do sloučenin, které absolutně nemají žádný smysl. Výroba a spotřeba nesou odpovědnost za více než polovinu emisí uhlíku. Ničíme svou planetu proto, abychom vyráběli sluneční energií poháněné teploměry do vany.

Lidé ve východním Kongu jsou masakrováni, aby byly umožněny modernizace našich chytrých telefonů, které mají stále menší marginální užitečnost. Kácejí se lesy, aby se vyráběly "personalizované dřevěné tácy na sýr ve tvaru srdce". Řeky jsou otravovány jedy, abychom mohli vyrábět mluvící ryby. Je to patologická spotřeba: svět ničící epidemie kolektivního šílenství, které všudypřítomná reklama a média normalizují do takové míry, že si ani nevšimneme, co se nám děje.

V roce 2007 zaznamenal Adam Welz, že pytláci v Jihoafrické republice usmrtili 13 nosorožců. V roce 2012 jich už bylo usmrceno 585. Nikdo vlastně neví proč. Avšak jedním vysvětlením je, že velmi bohatí lidé ve Vietnamu si nyní sypou umleté rohy nosorožců na své jídlo, anebo je šňupají, aby dokázali, jak jsou bohatí. Je to groteskní, ale skoro se to neodlišuje od toho, co dělá v industrializovaném světě skoro každý: likviduje svět kolem sebe nesmyslnou spotřebou.

K tomuto vývoji nedošlo náhodou. Naše životy byly uneseny a přetvořeny tak, aby se to podporovalo. Předpisy světového obchodu nutí země, aby se účastnily na tomto festivalu harampádí. Vlády snižují daně, deregulují podnikání a manipulují úrokovými mírami, aby povzbudily utrácení. Málokdy se však tvůrci této ekonomické strategie nad tím pozastaví a zeptají se "utrácení a nakupování čeho?" Jakmile byly uspokojeny všechny lidské potřeby (těch, kdož mají peníze) ekonomický růst závisí na prodeji naprostých nesmyslů. 

Dospělí muži a dospělé ženy věnují své život výrobě a marketingu těchto nesmyslů. Růst nerovnosti, který doprovází tento spotřebitelský rozkvět, zajišťuje, že vzmáhající se ekonomický příliv už nezvedá všechny lodě. V USA v roce 2010 se týkalo pozoruhodných 93 procent nárůstu platů jen nejbohatšího 1 procenta obyvatelstva. Stará výmluva, že musíme zlikvidovat svou planetu, abychom ekonomikou pomohli chudým lidem, už není přesvědčivá. Za několik málo dalších desetiletí dalšího obohacování lidí, kteří už mají více peněz, než kolik kdy mohou utratit, dojde k likvidaci budoucnosti všech, kdo žijí na této planetě. 

Tak efektivně spojily vlády, média a reklamní společnosti spotřebu s prosperitou a štěstím, že když se odvážíte říci, co tady píši, vystavíte se hněvu a výsměchu. Když svět zešílel, ti, kdo se proti tomu postaví, jsou odsouzeni jako blázni.

Upečte jim dort, napište jim báseň, dejte jim polibek, řekněte jim vtip, ale, proboha, přestaňte likvidovat tuto planetu pro někoho, koho máte rádi. Jediné, co to dokazuje, je, že nemáte.

 

 

Iva Jakubcová

Začíná nový roční cyklus
 
 
Milí přátelé,
nový roční cyklus začíná letos v noci z neděle na ponělí, přesně 
 
22. 1. 2018 v 03h 18min a 26sec
 
Konec kalendářního roku (Silvestr) nemá žádou souvislost s postavením Země či Slunce, je náhodně vybraným okamžikem v kalendáři. Skutečný začátek nového roku nastává, když Slunce vstupuje do 41. brány snů a fantazií. Tehdy má také smysl snít o tom, co chceme v novém roce zažít a prožít. 
 
Článek, ve kterém popisuji novoročný dynamiku, jak to vypadá na Silvestra a co se děje 22. ledna, si můžete přečíst zde.
 
 
 
 
TÉMATA, KTERÁ NÁS BUDOU PŘÍŠTÍ ROK OVLIVŇOVAT
Na téže stránce zveřejním do příští neděle video, ve kterém shrnu hlavní témata, která nový roční cyklus přináší a která nás budou ovlivňovat až do 21.1.2019. Je dobré to vědět a využít, případně se nenechat zbytečně strhnout k něčemu, co nám nepatří.
 
 
 

Umět rozpoznat a žít vlastní pravdu je tématem kurzu Pravda v nás, který vám ukáže nový pohled na svět, sebe sama a vaše vztahy. Cílem kurzu je podpořit vás v projevu vašich darů a talentů díky cestě nejmenšího odporu, po které vás vede vaše vlastní energie / tělo. Získáte též podporu v uplatnění těchto informací v každodenním životě.
 
Kurz začíná 1.3. a koná se formou videí a online webinářů, se závěrečným seminářem v Praze. Více informací a přihlášky do kurzu.
 
 
 
 

Přeji vám hodně štěstí a naplnění v novém ročním cyklu,
 
Jakub Střítezský
Dokument pojednávající o svobodě rozhodování o zdraví jedince. Jedná se o zápočtovou práci studenty Univerzity Karlovy. K přečtení ZDE.
Rakovinou děložního čípku může onemocnět i očkovaný člověk! Co je třeba vědět?
 
Myslíte si, že očkování zcela minimalizuje riziko onemocnění rakovinou děložního čípku? Pak jste na omylu. Že když používáte kondom, nenakazíte se virem HPV? Že stačí chodit na preventivní prohlídky? Další omyl. Rakovinu můžete dostat, i když toto všechno dodržujete. Víte, jaké jsou nejčastější mýty o této nemoci a jak se nejlépe chránit?
 

a žádných okolností neberte antibiotika, kde je účinná látka z rodiny fluorochinolonů (angl. fluoroquinolone, quinolone, FQ), u nás např. komerční název Ciplox. Je to látka, která z kompletně zdravého mladého člověka udělá často po jednom balení doživotního invalidu, zákeřnost je v tom, že má kumulativní efekt, takže například doktor předepíše jednou, například na infekci močového měchýře, a vše je bez problémů. Za rok napíše znovu, během léčby také vše bez problémů, a za pár dní, týdnů nebo měsíců po ukončení léčby nastoupí permanentní problémy a časem trva lá invalidita, otrava fluorochinolonem má podobné projevy jako autoimunitní onemocnění, takže se tak často diagnostikuje.
FQ je syntetické chemoterapeutikum, které blokuje DNA, takže se buňky nemoho rozmnožovat. Jak může syntetické terapeutikum poznat škodlivé bakterie od buněk těla? Správně, nijak. Poškozuje všechny buňky, a jakmile expozice přesáhne určitou hranici (u každého je hranice jiná), nastupuje trvalé nevratné poškození zdraví, tělo se začne doslova rozpadat. Je zdokumentováno, že FQ doslova rozežírá šlachy a chrupavky v kloubech, a ty se neobnovují.
Příbalové letáky těchto léků mají dlouhý seznam vážných vedlejších účinků včetně věcí jako slepota, co se z něj nedozvíte je to, že na rozdíl od většiny jiných léků, kde vedlejší účinky odezní, jsou tyto PERMANENTNÍ A NEVRATNÉ, protože jsou způsobeny neschopností buněk se dělit a obnovovat, FQ poškozuje DNA.
Dnes žijeme v době, kdy vám doktor může lehce na banální infekci, nebo jen na podezření na infekci, napsat „lék“, jehož 6 gramů (týdenní kůra) může udělat z kompletně zdravého člověka invalidu, upoutaného na lůžko. Ale FQ poškozuje každého, je to čistý jed, otázka je jen zda má dotyčný štěstí a nepřekročil kritickou hranici koncentrace.
A o tomto konkrétním nebezpečí nejsou v češtině ABSOLUTNĚ ŽÁDNÉ INFORMACE.
Jelikož účinná látka se jmenuje ciprofloxin, oběti se nazývají „flox victims“ a stav permanentní otravy jako „floxed“. Infa v angličtině je spousty, včetně spousty hororových příběhů (google bez problémů přeloží):
https://floxiehope.com/2013/07/10/warning-signs-of-fluoroquinolone-toxicity/
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/10/20/fluoroquinolones-side-effects.aspx
http://www.survivingcipro.com/
http://www.ciproispoison.com/

Krátce: NIKDY A ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEBERTE ANTIBIOTIKA (CHEMOTERAPEUTIKA) Z RODINY FLUOROCHINOLONŮ.Komerční názvy léků např. Cipro, Levaquin, Avelox, Ciplox,ale to určitě nejsou všechny

 

Milí přátelé

zasílám k informaci ALARMUJÍCÍ dokumenty A ODKAZY, které podávají analýzu stavu ochrany před neionizujícím zářením v ČR a návrhy opatření jak stav zlepšit

V příloze /PDF, text, Word/ vám posílám Provolání pana Milana Heina úřadům ČR, které poslal mému kamarádovi Honzikovi Černému v sobotu 13.5. 2017.

Další informace  najdete:

1. http://www.milanhein.cz/index.php

2. https://www.youtube.com/watch?v=sn2yNJH7i1s

3. http://www.cez-okno.net/clanok/vynalezce-ktery-nema-mobil

4. http://diskuze.rvp.cz/viewtopic.php?f=167&t=18927

 5. Dílčí odkazy na zdroje, které publikují zprávy vypovídající o možných dopadech na obyvatele

* OBČANSKÉ SDRUŽENÍ ZA ZÁKAZ MANIPULACE LIDSKÉ NERVOVÉ SOUSTAVY RADIOFREKVENČNÍM ZÁŘENÍM Mezinárodní hnutí za zákaz technických prostředků, které umožňují dálkové ovládání lidské nervové soustavy http://web.iol.cz/mhzzrz/

*****************************************************POZOR ELEKTROSMOG(=NEIONIZUJÍCÍ ZÁŘENÍ)*************

!!!!!!! VÝVOJ PRÁVNÍHO PŘEDPISU O OCHRANĚ ZDRAVÍ PŘED NEIONIZUJÍCÍM ZÁŘENÍM V ČR !!!!!!! v nepros pěch obyvatel !!!!!!!

1. krok Češi ze dne na den 13x odolnější (!) vůči elektromagnetickému záření! 
Bez zájmu novinářů a přes odborné protesty "naše" vláda rozhodla (22.11. 2000) o tom, že Češi se ze dne na den, z ničehož nic jednoho krásného dne roku 2000 stali 13x odolnější (!) vůči elektromagnetickému záření, než doposud! nahradila dosavadní vyhlášku č. 408/1990 sb., kde byl limit 13 x přísnější! 

Zatímco státy jako Itálie, Švýcarsko, Polsko a další si ponechaly původní přísné limity pro vyzařování, česká vláda svým nařízením č.

480/2000 Sb Nařízení vlády o ochraně zdraví před neionizujícím zářením . Účinno st od:01.01.2001 Znění účinné: 01.01.2001 - 29.04.2008 !!!

Občané podnes netuší, že Česká republika si (v závěru roku 2000) třináctkrát snížila, čili zhoršila, bezpečnou normu pro záření pro obyvatelstvo. Naši vládci prostě rozhodli, že vydržíme 1 3 x silnější elektromagnetické vyzařování, než ostatní obyvatelé Evropy a to ze dne na den, přesně podle vládního nařízení! Jak jsme své tělo a psychiku učinili z ničehož nic 13 x odolnější vůči elektromagnetickému záření? To nám doposud nikdo neřekl!vícehttp://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/martin-skapik.php?itemid=651

2. krok!!!!!!!K dalšímu snížení, čili zhoršení již v 1. kroku změkčené normy pro záření pro obyvatelstvo došlo bez zájmu novinářů a přes odborné protesty když"naše" vláda rozhodla 12.12. 2007, že nařízení vlády č.< span style="font-size: 10.0pt; font-family: Arial; color: red; font-weight: bold;">480/2000 Sb. bude nahrazeno od 30.4.2008 novým č.

1 / 2008 Sb. Nařízení vlády o ochraně zdraví před neionizujícím zářením Znění účinné: 30.04.2008 - aktuální text zde

V inovovaném nařízení, které bylo vládou Mirka Topolánka ve vší tichosti připraveno minulý rok a tímtéž způsobem přijato,se zjevně navíc jedná o změny v souvislosti s plánovaným umístěním amerického radaru v Brdech.

Z původního nařízení 480/2000 byly vypuštěny odstavce a tabulky, týkající se právě limitů ochrany před těmito velmi vysokými frekvencemi a výkonovými hustotami. Při bližším zkoumání je také patrná snaha nařízení »zahladit« extrémně vysoké hodnoty polí dalšími malými hodnotami v sumách a integrálech (pro laika těžko srozumitelné vzorce), což při patřičném výkladu nařízení umožní, že případné sporné hodnoty záření zůstanou z pohledu zákona v ždy »vyhovující«.

Toto nařízení představuje další „přitvrzení“ z hlediska posuzování vlivu neionizujícího záření na lidský organizmus. Důvod je jasný – jedná se zde o legislativní přípravu na zasazení radaru XBR na území ČR. Mimochodem, díky novému nařízení vlády je již jenom krůček k použití elektromagnetických zbraní proti osobám.

!!!! 2008 Vláda ČR aprílově: »Radar zdraví nepoškodí, změnili jsme totiž nařízení !« zde !!!!+ další komentáře

Vláda: Americký radar prý nic nevyzařuje Radar: vláda stále lže ČR nemá příliš benevolentní limity Radar – mýty a fakta

Radar - stručná rekapitulace Julínek lže ve zprávě ke zdravotní neškodnosti radaru! Sisyfovské úsilí odborníka na „elektromagnetický smog“

Volební program Strany zelených a realita elektromagnetických zbraní Účinek vyzařování radaru na lidi je vládě lhostejný

Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (I) Diskuze ke článku: Elektromagnetické pole a zdravotní ; rizika (I)

Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (II) Diskuze ke článku: Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (II)

Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (III) Diskuze ke článku: Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (III)

Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (IV) Diskuze ke článku: Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (IV)

Elektronický smog „narušuje rozsáhlým způsobem přírodu“
Komu tento stav vyhovuje?

Ing.Jaroslav Novák říká:"Nad touto záležitostí jsem dlouho přemýšlel a přišel jsem k závěru, že legislativní normy se již při vzniku podřizují silným ekonomickým a lobbistickým zájmům a občan je pak při řešení stížností bezmocný. Vše se svádí na špatnou legislativu. Tato situace vyhovuje nejen operátorům, ale i státním institucím. Nevyhovuje však občanům, kteří mají různé problémy s EMC, ať zdravotní či technické."

ng. Jaroslav Novák: Absolvoval obor radiolokace na spojovací fakultě Vojenské technické akademie v Brně. Postupně pracoval v Tesle Pardubice v oddělení vývoje televizních přijímačů a v Průmyslovém stavitelství Brno na rozvoji a zavádění výpočetní techniky a mikroelektroniky. Na jeho kontě je řada zlepšovacích vynálezů a patentů. Nyní se zabývá vlivem elektromagnetického pole na lidský organismus.

24. 7. 2008

Šéf amerického onkologického ústavu varuje před užíváním mobilních telefonů

 

28. 7. 2008

Technické a provozní aspekty XBR radaru v Brdech

Stanislav Kaucký, Petr Pokorný, Milan Hlobil

8. 9. 2008 ČT1 21.30 Reportéři ČT Zdravotní riziko radaru v Brdech http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1142743803-reporteri-ct/208452801240034-08.09.2008-21:30.html(posled ní ze tří reportáží od 20,52 min pořadu)

************************************************************************************************************************************************************

* Článek Dopis z Cape Cod 18.2.2007 Přišel mi email. Pisatelka, paní Jílková se pokusila navázat kontakt s hnutím proti radaru v Cape Cod a obdržela od tamních fyziků celkem zajímavý material. O tomto radaru jsem psal nedávno v článku Co zabíjí mladé lidi v úžině Cape Cod?. Ačkoliv máme tady ve Zvědavci zvyk, že články jsou v češtině, tentokrát činím výjimku a ponechávám celou korespondenci v angličtině. Prosím, všimněte si také příloh na konci článku. Jsou sice trošku obecné, ale pamatujme: Jsou to střípky do mozaiky. Čím více budeme o tom vědět, tím nesnadněji nás budou opíjet rohlíkem. Více nahttp://www.zvedavec.org/prispevky_1932.htm?PHPSESSID=125392bd99434560e975d37f2d02188c

* Článek Vojenská Radarová stanice Gabala, Ázerbájdžán více http://www.zvedavec.org./clanky_1941.htm?PHPSESSID=4dd2d1b9a6b6684adee79a7e458a35bc 
Rusové varují před škodlivostí radarů protiraketové obrany

Radar ve Skrundě poškodil zdraví dětí Memento radaru u města Skrunda v Lotyšsku

Fatální důsledky radarového záření na zdraví dětí, rostlin i zvířat ve Skrundě v Lotyšsku

Hygienické limity pro radar jsou přísnější, než se uvádí Odtajněné informace z CIA

**********************************************************************************************************

POZOR ELEKTROSMOG více www.elektrosmog.cz/informace.html http://elektrosmog.blog.cz/

www.1elektrosmog.pise.

Závěry si musíte udělat sami

Jak se TAKÉ bránit před elektrosmogem? 

Nabízíme odpověď = OSOBNÍ OCHRANA ZDRAVÍ UMĚNÍM - ART BODYGUARD®

ART BODYGUARD® je ochranná známka řady pomůcek, které jsou určeny k obnově a ochraně přirozené elektromagnetické energie lidského organismu – lidského biopole, zejména pokud byl vystaven zátěžovému prostředí, kde působí elektromagnetický smog a rezonanční pole například při obsluze PC. více info a možnost objednání pomůcek zde

*****************************************************************************************************

Těším se na další spolupráci.

VŠE NEJLEPŠÍ VŠEM !

přeje Ruda Vondřich

http://rozkvet.cz

 

PHARMAGEDON: za svoji smrt draze platíte

Farmacie je nová americká mafie, jejíž chemický arzenál má na svědomí více obětí, než kolik jich padlo v obou světových válkách a teroristických útocích dohromady. Zatímco farmaceutické firmy vydělávají miliardy, lidé po milionech umírají. Vyvstává tak otázka, jestli není před námi Pharmagedon s další várkou povinných očkování naplánovaných Centrem pro kontrolu nemocí, z nichž farmaceutickým společnostem potečou další peníze.

PROBÍHÁ TU VÁLKA ZA KONTROLU VAŠEHO (NE)ZDRAVÍ A JE VEDENA FDA, CDC A FARMACEUTICKÝM PRŮMYSLEM A VYPADÁ TO, ŽE VYHRÁVAJÍ.

Přes 70% Američanů užívá denně tu samou formu farmaceutických léčiv, která často způsobuje vedlejší efekty, k nimž se řadí i smrt. Iatrogenní úmrtí, nebo „smrt doktorem“, je považováno za 3. nejčastější příčinu smrti v Americe, mírně řečeno. Někteří experti totiž interpretují údaje o příčinách úmrtí jinak a iatrogenní smrt považují za číslo jedna. Toto tvrzení mají podložené mnoha znepokojivými důkazy. Tyto statistiky nenaznačují nic jiného, než že bychom měli označení „průmysl zdraví“ změnit na &bdqu o;průmysl nemoci“.

Konzervativní odhady ukazují, že Amerika vydá přibližně 20% HDP na zdravotní náklady, to činí tento rok okolo 3,35 bilionu dolarů, což dělá 10,345 dolaru za každého muže, ženu či dítě. Nemocnice představují asi 32%, doktoři 20% a léky na předpis 10%. Za léky na předpis v  roce 2016 Američané utratili rekordních 425 miliard dolarů.

Na samotný očkovací byznys se v současnosti vydá 30 miliard dolarů za rok a Světová zdravotnická organizace stále požaduje vakcinaci navýšit. Do roku 2025 chce rozpočet průmyslu navýšit na 100 miliard dolarů na rok.

Je evidentní, že federální CDC a jejich obchodní partneři potřebují, aby byla veřejnost „v pohodě“ se současnými 69 dávkami doporučených dětských vakcín, plus s dalšími 100 dávkami vakcín doporučených CDC v jejich novém očkovacím plánu pro dospělé. 

Lidé, chtějí po nás, abychom očkovali své rodiny dalšími 271 vakcínami, které jsou ve stádiu vývoje. Nikde však na jejich stránkách nenajdete, že tato agentura, je profitujícím partnerem výrobců vakcín, nad kterými má provádět oficiální dohled pro státní bezpečnost.

V Americe existuje 57 patentů udělených CDC. Některé patenty vakcín zahrnují: chřipkurotavirushepatitidu AHIVAnthraxvzteklinuhorečku denguevirus západního Niluskupinu A strep, pneumokokové onemocněnímeningokokové onemocněníRSVgastroenteritidujaponskou encefalitiduSARShorečku údolí Riftchlamydophilu pneumoniaeflavivirovou infekcilidský rhinovirusadjuvantsvirus canarypox, Fowlpox virus, Sealpox virus a psí chřipku.

KLÍČOVÝ FAKT: CENTRUM PRO KONTROLU NEMOCÍ (CDC) JE FARMACEUTICKÁ SPOLEČNOST ZABÝVAJÍCÍ SE BYZNYSEM  PROFITUJÍCÍM Z NEMOCÍ, KTERÉ ROZSÉVAJÍ PROSTŘEDNICTVÍM VLASTNÍCH VAKCÍN, ZATÍMCO HÁJÍ SVÉ KORPORÁTNÍ ZÁJMY………..

Zdroj: https://aim4truth.org/2017/03/26/5663/

K pobavení  http://pravyprostor.cz/jak-se-bavi-internet-vladni-krize-v-obrazech-naroda-ceskeho/

 

ak se můžu chránit, existuje očkování?

    Očkování " proti klíšťatům " v současnosti neexistuje. Pokud jste očkovaní proti viru klíšťové encefalitidy, pak je přenos této nemoci velmi nepravděpodobný, ale ne vyloučený - velmi malému procentu očkovaných se protilátky nevytvoří. Na ostatní nemoci z klíšťat, jako je lymská borelióza nebo ehrlichióza žádné očkování pro lidi neexistuje.
Chránit se můžete pouze důsledným používáním repelentů a pomocí dalších preventivních opatření.
 

Co znamená skvrna - erythema migrans?

    Skvrna se v místě přisátí klíštěte nebo i jinde na těle vytvoří asi u poloviny nakažených - není rozhodně pravda, že kdo nemá skvrnu, nemůže mít boreliózu! Pro nemoc mohou svědčit další příznaky boreliózy. Pokud se skvrna vytvoří, ať už přímo v místě přisátí nebo jinde, jde o boreliózu a je nutná urychlená léčba antibiotiky. Testy zatím nic neukážou a čekat na ně není vhodné. Při výskytu jiných příznaků se poraďte s lékařem a nezapomeňte mu zmínit přisáté klíštěSkvrna časem zmizí - při léčbě i bez ní. Zmizení skvrny neznamená vyléčení z nemoci - borelie se mohly usadit uvnitř těla a bez léčby se mohou postupně šířit.
Erythema migrans je zánět vyvolaný v kůži přímým působením borelií, a protože ty se množí velmi pomalu, poznáte ji od alergické reakce či běžné infekce nějakým kožním patogenem tak, že se vytvoří s delším odstupem od přisátí klíštěte - dny, týdny a vzácně i měsíce.

Jak poznám, že mám boreliózu?

    Typická skvrna je nepochybným důkazem. Vytvoří se několik dní až týdnů, vzácněji až měsíců od přisátí klíštěte. Její vzhled by měl posoudit lékař - pokud se vám jeho diagnóza nezdá (např vám předepsal mast nebo lék na alergii, přestože se domníváte že jde o erythema migrans ), ověřte si jeho postup u jiného lékaře - ihned! Skvrnu a její vývoj v čase fotografujte. Rychlé objevení skvrny (do několika minut či hodin po přisátí) ani její rychlé zmizení (např. do druhého dne) není pro boreliózu typické. Beze skvrny je diagnóza obtížná. Zásadní je souvislost vašich potíží s přis&aacut e;tím klíštěte. Odběr protilátek má podpůrný význam - nejdříve měsíc po klíštěti.

Co mohou ukázat krevní testy?

    Odběr krve na protilátky se provádí, pokud máte příznaky boreliózypřestože se nevytvořila skvrna a k nakažení došlo asi před měsícem nebo víc. Při skvrně se krev odebírat nemusí - hlavně se nesmí čekat s léčbou na výsledky odběru!Protilátky vytváří váš imunitní systém. Neměří tedy nemoc, jen vaši reakci na nemoc. Pokud užíváte léky tlumící imunitu, máte imunodeficit, nebo jste brzy po nákaze užívali antibiotika, protilátky se nemusely vytvořit. Při podezření na boreliózu lékař provede základní test metodou Elisa , jestliže je pozitivní, je vhodné ; dovyšetřit metodou Western blot pro upřesnění specifických protilátek. Negativita Elisy boreliózu nevylučuje - při příznacích je nutné provést Western blot taktéž - je přesnější. Lze také v odebraném materiálu hledat genetickou informaci borelií či pod mikroskopem přímo borelie - přímé metody průkazu infekce. Provádějí specializované laboratoře, zejména SZÚ NRL pro LB v Praze. Kultivace borelií je velmi náročná a provádí se pouze pro výzkumné účely.

Jak se projevuje borelióza u dětí?

    U dětí bývají při borelióze častější kožní projevy, jako je mnohočetný nebo znovu se objevující erytém, boreliový lymfocytom , častá bývá také obrna lícního nervu. Léčba u dětí by měla být podobně intenzivní jako u dospělých, za použití zejména penicilinových antibiotik, při neurologických obtížích co nejdříve intravenozně. Dítě může být plačtivé, unavené a nesoustředěné, stěžovat si na bolesti kloubů a svalů. Tyto příznaky mohou přetrvávat a jsou důvodem pro pokračování v léčbě. Nedostatečná léčba v dětstv& iacute; může vést k pozdějšímu rozvoji chronického onemocnění, které už nemusí být spojováno s původcem nákazy. Proto se nenechejte lékařem odbýt - za zdraví dítěte nese odpovědnost vždy rodič!

Jaké důsledky má borelióza pro těhotenství?

    Infekce spirochetami, jako je syfilis, lymská borelióza či leptospiróza mohou napadnout nenarozené dítě a způsobit potrat nebo narození nemocného dítěte. Pokud se nakazíte během těhotenství, je nutná intenzivní léčba penicilinovými antibiotiky. Při včasné léčbě je většinou narozené dítě zdravé.Pokud jste prodělala boreliózu v dřívější době a léčba nebyla úspěšná, můžete mít potíže s otěhotněním nebo donošením zdravého dítěte. Při opakovaných potratech je vhodné plod histologicky vyšetřit na přítomnost borelií. Po vhodné léčbě je většinou těhotenství bezproblémové a d&iacu te;tě v pořádku.Je třeba počítat s tím, že po zátěži těla v těhotenství a během porodu a péči o dítě se nemoc může vrátit. Proto se snažte co nejvíce odpočívat a při objevení potíží přemýšlejte o obnovení léčby.

Co má společného borelióza s autoimunitou?

    Autoimunitní nemoc - přehnaná reakce imunitního systému útočícího na vlastní tělo je vždy důsledkem prodělané infekční nemoci. Při lymské borelióze to bývá zejména revmatické nebo neurologické postižení, velmi časté je onemocnění štítné žlázy. Borelie jsou podezřelé z vyvolání roztroušené sklerózy. Vzhledem k možnosti perzistentní nákazy (kdy borelie zůstávají v těle po dlouhá léta a dráždí imunitní systém) může být v některých případech toto onemocnění ovlivnitelné antibiotickou léčbou. Máte-li autoimunitní nemoc a v minulosti jste prodělali boreli ózu, zvažte, zda se budete chtít o léčení pokusit. V současnosti taková léčba není českými lékaři podporovaná, proto bude rozhodnutí záviset pouze na vás.

Jak vyloučit boreliózu?

    Vyloučit onemocnění boreliózou není možné žádnou známou metodou.
Lze pouze potvrdit přítomnost protilátek, borelií nebo jejich DNA v těle, a na základě příznaků posoudit, zda můžou být touto infekcí vaše potíže způsobené.
 

 Chodidla - boty - chození - doporučuji přečíst - oba díly  Le.
http://www.matyaskozma.com/cs/ chodidla-1-dil/
http://www.matyaskozma.com/cs/ chodidla-2-dil/

 

„Zjištěná zranění jsou příznačná pro tzv. syndrom třeseného dítěte, Shaken Baby Syndrom, což znamená intenzivní třesení dítětem s prudkými pohyby jeho nefixované hlavy a krku. Tak došlo u poškozené k přetržení přemosťujících cév v mozkových obalech a krvácení do prostoru pod tvrdou plenu lební a tím k poškození důležitých orgánů, mozkových obalů a zrakového orgánu,“ dodala státní zástupkyně.

 

https://www.novinky.cz/krimi/417039-zalkla-se-zpanikaril-jsem-a-zmackl-ji-vysvetloval-soudu-zraneni-novorozene-dcery-otec.html

 

 

Novinářka upozorňuje na vědeckou studii, podle níž může stejné symptomy jako syndrom třeseného dítěte – včetně zlomenin, pádů způsobených křečemi, krvácení do mozku a nevysvětlitelných modřin! – způsobovat kritický nedostatek vitaminu C v dětském organismu, způsobený právě naočkováním několika látkami

 

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/844-pripad-ditete-zabiteho-tresenim-otec-odsouzeny-na-dozivoti-je-mozna-nevinny-kdo-vrazdil-i-cesky-nejvyssi-soud-jde-proti-popiracum-ockovani.htm

 
Reaguji na článek v Právu: Nelze mi jinak. 
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=410179&sId=&mId=
  Naše a státní zastupitelství a soudci by měli spíše dostávat podněty k ostražitosti vůči malérům a zbytečnému utrpení obavatelstva, které mu způsobí zdravotní systém a farmaka. Ve velké americké studii je prokázáno, že třetí nejčastějí příčina smrti je (po kardiovakulárních a onkologických onemocněních) lékařská péče. Osobně (a zdaleka ne jen já )si myslím, že zaujímá bezpečně místo první. Je prazvláštní, že pokud někdo, byť s nevyléčitelnou nemocí, zemře v péči léčitele, je to poprask. Když denně takto umírají desátky lidí v péči lékařů, nikdo ani nepozdvihne obočí - je to normální stav. A samozřejmě, že i lékaři si berou za svou práci odměnu - přes zdravotní pojišťovny.
 
   Šarlatán je ten, který nemá výsledky a přesto léčí. Lhostejno, zda je to lidový léčitel, baba kořenářka či přednosta kliniky. 
 
   Sám prezident České Lékařské komory veřejně přiznává, že naše zdravotnictví je v hlubokém rozkladu, prochází těžkou krizí a nemůže zaručit jeho dobré fungování. Příčiny spatřuje v nedostatku peněz v systému, zejména vzhledem k odměnám lékařů a v nedostatečných pravomocech ohledně kontroly. Požaduje tedy více peněz a moci. Ponechám na každém z vás, jestli taková náprava povede k tomu, že naše zdtavotnictví bude pak dobře fungovat. Tj, že povede své nemocné k uzdravení. 
 
   Jedno je naprosto jisté: Kdyby zdravitnictví a vědecká medicína fungovaly alespoň uspokojivě, nikdo by nehledal alternativní metody a léčitele!
 
MUDr. Tomáš Lebenhart
 
 

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/2547-krasny-novy-svet-miminka-na-drogach-a-slintajici-holcicka-v-cele-mate-depresi-pustte-to-z-hlavy-jde-jen-o-iluzi-vedkyne-lidem-se-to-moc-nelibi-ale-neda-se-nic-delat-jake-memy-dnes-odvysila-ct.htm

 

Své by mohla o této temnotě vyprávět například Mariane Godboldo z Detroitu, která se sama starala o svou jedenáctiletou dcerku Arianu. Dítě se narodilo s poškozenou nožičkou, kterou museli lékaři amputovat. Z tohoto důvodu ji maminka několik prvních let školní docházky učila doma.

 

Pak ale začala chtít Ariana chodit do “normální” školy - a milující matka se rozhodla jí to umožnit. Jenže… dítě muselo být povinně “doočkováno”, aby smělo “mezi lidi”. A Arianu toto očkování bezmála přizabilo. Dostala encefalitidu, tedy zánět mozku, což bylo ovšem odhaleno až později. V první chvíli bylo vidět jen to, že se divně chová a nejeví moc zájem o svět. Místo aby se lékaři zamysleli, zda náhodou nejde o vedlejší účinek očkování, nasadili holčičce antidepresivum Risperdal. Výsledek byl příšerný. Jak také jinak. Vakcína je ”posvátnou krávou” lékařského mainstreamu - a platí o n&i acute; téměř totéž, co o psychofarmakách.

 

Roztroušená skleróza, kterou má v Česku asi 17 tisíc lidí, se bohužel nevyhýbá ani dětem. Toto chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému má zhruba padesát dětí. Příčina choroby se zkoumá. Nemoc není dědičná ani infekční, její pravá příčina se stále zkoumá.

http://www.novinky.cz/domaci/404322-roztrousenou-sklerozu-ma-v-cesku-na-padesat-deti.html

 

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one